Ačiū Dievui, atėjai

Nuo 2007 metų rugsėjo iki 2008 metų vasario “Be Tabu ir Ko” rengė pasaulinio populiarumo teatrinių improvizacijų šou “Ačiū Dievui, atėjai”. Trylikoje pasaulio šalių rodytas ir daugumoje jų puikių žiūrimumo rezultatų sulaukęs TV šou – tai situacijų – komedijų, kupina netikėtumų, ekstremalių išbandymų laida, kurios autoriai yra garsi TV laidų ir formatų kūrėja, kompanija „Fremantlemedia International LTD“. Laidos metu TV studijoje, gausios žiūrovų auditorijos apsuptyje, pasirodo 4 kviestiniai dalyviai – pop scenos, kino, teatro, sporto pasaulio, politikos, TV ir radijo įžymybės.

Laidos dalyviai aprengiami, nugrimuojami, gauna visą vaidybai reikalingą rekvizitą, juos šiltai sutinka laidos vedėjas Egidijus Sipavičius ir kritikas Julius Dautartas, tačiau dalyviai niekada nežino vieno – scenarijaus.

Kiekvienas dalyvis patenka į visiškai nežinomas aplinkybes, kurias kuria specialiai šioje laidoje dirbantys profesionalūs aktoriai: Kristina Kazlauskaitė, Larisa Kalpokaitė, Brigita Arsobaitė, Kristina Savickytė-Damanskienė, Sakalas Uždavinys, Džiugas Siaurusaitis, Arvydas Dapšys, Vytas Kontrimas, Marius Jampolskis ir kiti.

Aktoriai – profesionalai, skirtingai nuo šauniųjų laidos dalyvių – situacijos scenarijų žino puikiai. Laidos pabaigoje finalinėje „Visi drauge“ situacijoje dalyvauja visi 4 laidos dalyviai – žvaigždės. Po to – laidos personažas – kritikas Julius Dautartas pasitaręs su studijos publika, skelbia laidos dalyvį – nugalėtoją, kuris susilaukė daugiausiai simpatijų dėl savo drąsos, nuovokumo, geros vaidybos bei gebėjimo suktis iš bet kokios situacijos.

Laidos dalyviai trumpam tapdavo kosmoso užkariautojais, Romos Imperijos riteriais, „smetoniškojo“ Kauno poniom ar ponais, gydytojais, reklamos agentais, ar advokatais. Laidos scenaristai prikūrė pačių keisčiausių ir netikėčiausių personažų, kurie žavėjo savo stiliumi, manierom ir svarbiausia – visišku nenuspėjamumu.

„Ačiū Dievui, atėjai“ dalyviai – nugalėtojai nebuvo siunčiami į Turkiją, ar Tunisą, jiems neteko namo tempti laimėtos skalbimo mašinos, ar laidynės, taip pat iš studijos jie namo grįždavo nuosavu, o ne laimėtu transportu. Motyvas dalyvauti laidoje buvo ne prizas, nes „Ačiū Dievui, atėjai“ devizas: „Svarbu ne laimėti – svarbu dalyvauti!”.

Nors… simbolinis prizas laidos dalyviui – nugalėtojui vis dėlto buvo įteikiamas – nugalėtojai buvo apdovanoti „3D Stikle“ sukurta stiklo statulėle su laidos logotipu, kurios vertė neįkainojama, nes statulėlių kiekis – lygus ištransliuotų laidų kiekiui, t.y. statulėlių buvo pagaminta tik 22 vienetai ir jos tapo trokštama numizmatų kolekcijos dalimi.