Realybės šou „Kambarių plėšikai“

Vienas populiariausių realybės šou formatų „Room Raiders“ pasirodė ir Lietuvoje. Lietuviškas laidos pavadinimas nenutolo nuo originalo ir vadinosi „Kambarių plėšikai“.

 

„Kambarių plėšikai“ nuo kitų panašaus pobūdžio realybės šou skiriasi tuo, kad jaunuoliai vienas apie kitą sprendžia ne pagal išvaizdą, bet pagal gyvenamąją aplinką. Pirmą kartą susitikę vaikinas ir mergina, pirmiausia vienas kitą apibūdina pagal išvaizdą. Vėliau šį įspūdį papildo bendravimas – išsiaiškinami bendri pomėgiai, išsilavinimas, šeimyninė ir socialinė padėtis, mokslai ir darbas. Trečias bendravimo etapas apsilankymas namuose. Namų, kambario aplinka apie partnerį suteikia taip pat labai daug informacijos – kokie žmogaus pomėgiai, ar jis tvarkingas, nevalyvas, o gal bohemiškas? „Kambarių plėšikų“ dalyviai susipažinimą pradeda tarsi priešinga įprastai sekos tvarka. Net neįsivaizduodami kaip atrodo priešingos lyties atstovas, o tik pagal gyvenamąją vietą, kambario apstatymą įvairius kambaryje rastus daiktus ir detales jie sprendžia kas šio kambario gyventojas. Kokie jo pomėgiai, kam jis skiria daugiausia laiko, kokie kambario gyventojo ar savininko charakterio bruožai.

 

Žaismingas, dinamiškas realybės šou – tarsi psichologinis testas. Ar tiksliai „Plėšikas“ apibūdina kambario šeimininką, kas pačiam naršančiam „Plėšikui“ yra svarbu, į ką jis labiausiai atkreipia dėmesį. Laidos pabaigoje trys dalyviai, pas kuriuos lankėsi „Plėšikas“ atvyksta į naršytojo butą. Būtent čia iki šiol vykęs virtualus bendravimas virsta realiu – „Plėšikas“ išsirenka partnerį ne pagal išvaizdą, bet pagal gyvenamąją vietą.